sobota 31. května 2014

Restaurace v Kašperských Horách

Plánovali jsme cestu na Šumavu a během plánování jsem narazil na PR článek o restauraci Nebes pán. Vychvalovali to tam až do nebes, že prej francouzskej kuchaříček, majitelé se snaží a tak. Sice s českými restauracemi nemáme dobré zkušenosti, ale řekli jsme si, že to zkusíme.
Název nám přišel divnej, a v jídelním lístku jsme si přečetli, jak na název přišli. Prý jim to znělo malebně. No budiž.
Přišli jsme na pozdní oběd natěšení. Na jídelním lístku nebylo žádné pořádné maso. Jen nějaký hambáč, ale s modrým sýrem. Příjde mi to jako divná kombinace. Ale ani ten jsme si nemohli dát, protože skoro vše bylo snězeno. Pán co obsluhoval mne zmátl. Nevěděl jsem jestli je turista nebo patří k personálu. Oznámil nám, že jsou vyjezený a nabídl nám špagety s kečupem. Díky, ale kvůli tomu nemusíme jezdit do Kašperských hor. Boty měl zablácené víc než já a to s nimi chodím v blátě a zásadně je nečistím. A ke všemu byl na záchodě bordel. Tak jsme se zvedli a šli ke konkurenci.
Skončili jsme v Hotelu Kašperk. Ve vnitř to vypadalo luxusně, jen ten zarámovaný kopulační list mi tam neseděl. Vybrali jsme si konfitovanou kachnu s červeným zelím a bramborovými šišky; steak z vepřové pečeně na rozmarýnu, grilovanou zeleninou a česnekovou bageta; šišky s mákem a špagety. Kachna byla vysušená, steak bez nápadu, šišky tuhé. Nejlepší byly dětské špagety. Od restaurace, která si hraje na hogo-fogo jsme čekali víc. Obě restaurace přispěli k tomu, že se na hospody příště radši vykašleme a vezmeme si jídlo z domova. Aspoň že záchody tady měli čisté a voňavé.
Češi jsou zvyklí jíst blafy a pak jsou schopni chválit do nebes i o trochu lepší jídlo.Vidím to třeba v práci. Nedávno se chtěla jedna kolegyně pochlubit, přinesla šátečky s tvarohem, ořechy a mákem. Chutnalo to spíš, jako by to bylo bylo plněné pilinami. Jo, to je tak, když se šetří na surovinách. Chtěla se pochlubit a uřízla si ostudu...

Žádné komentáře:

Okomentovat